Vjezdové brány

Samonosné posuvné brány

Posuvné brány se otevírají posunem do strany mimo vozovku, nezabírají tak místo ve vozovce a parkovat je tedy možné přímo za bránou. Systém samonosných posuvných bran je bezkolejnicový , celá brána je nesena na speciálním „C“ profilu umístěným na spodní části brány. Tento profil je posunován na soustavě uzavřených kuličkových ložisek, tzv. vozíků, které jsou pevně ukotveny na zabetonované základní desce mimo průjezdný prostor. Nevýhodou posuvné brány je potřebný boční prostor pro odsunutí, který musí být přibližně o 1/3 větší, než je šířka samotného průjezdu. Tento typ bran vyžaduje minimální nároky na údržbu.

                 


Křídlové (otočné) brány

Křídlové brány se skládají zpravidla ze dvou křídel, která jsou zavěšena pomocí pantů na nosných sloupech. Otevírají se do vozovky, není tak možné parkovat přímo za bránou. Prostor za bránou nesmí být do svahu, v zimním období jsou křídlové brány náročnější na pravidelnou údržbu. Tento typ bran doporučujeme volit jen v případech, pokud nelze použít posuvné brány.

            


Brány dodáváme bez plotové výplně, případně s výplní dle přání zákazníka.

Povrchové úpravy nabízíme ve více variantách, rovněž dle požadavků zákazníka – bez povrchové úpravy, nátěrem antikorozní základovou barvou, nátěrem antikorozní základovou barvou a konečnou barvou s požadovaným odstínem nebo s ochranou žárovým zinkováním.

Většinu bran je možné osadit automatickým pohonem na dálkové ovládání z naší nabídky. Součástí automatického pohonu jsou i bezpečnostní prvky, např. fotobuňky zabraňující sevření osoby nebo vozidla, výstražné lampy apod.

Výsledná cena je závislá na rozměrech brány, zvolené povrchové úpravě, plotové výplně, typu použitého pohonu a automatiky a dalších parametrech. Je vyžadováno posouzení přímo na místě u zákazníka.